Close

Najważniejsze atrakcje:

Zwiedzanie klasztoru Norbertanek w Żukowie
Zwiedzanie Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, gdzie poznamy wyroby garncarskie zdobione charakterystycznymi motywami kaszubskimi
Przystanek w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku
Podziwiaj piękne widoki na Szwajcarię Kaszubską ze wzgórza Wieżyca
Poznaj historyczne i kulturowe znaczenie regionu Szwajcarii Kaszubskiej podczas całodniowej wycieczki z Gdańska. Podziwiaj bujne lasy i piękne jeziora tego regionu. Będziesz miał również okazję zobaczyć faliste wzgórza regionu, które zostały uformowane przez lodowce. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków, Kaszuby szczycą się silnymi tradycjami, które są kultywowane do dziś, a także unikalnym językiem i pyszną kuchnią.

W Żukowie warto zobaczyć zabytkowy XII-wieczny budynek klasztoru Norbertanek. W Chmielnie odwiedź Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, gdzie ceramika zdobiona jest charakterystycznymi motywami kaszubskimi. Więcej atrakcji czeka w Szymbarku - Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie można nauczyć się śpiewać kaszubskie piosenki, odkryć najdłuższą drewnianą deskę na świecie, zobaczyć dom "do góry nogami" oraz odwiedzić Dom Zesłańców Sybiru.

Na zakończenie wycieczki odwiedź punkt widokowy na wzgórzu Wieżyca, które stoi w najwyższym punkcie Płaskowyżu Środkowoeuropejskiego. Zobacz zachód słońca ze wzgórza przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Gdańska.

Czas: 7 godzin

Co jest zawarte:

Prywatny transport
Prywatny przewodnik
Bilety wstępu do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Wzgórze Wieżyca, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej
Opłaty parkingowe
Warto wiedzieć:

Odbiór z hotelu w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni.
Podczas rezerwacji należy wybrać język wycieczki.
Dzieci do lat 7 za darmo (prosimy o informację o dzieciach)
Odjazd: 09:00 lub 10:00

Specjalnie dla gości Lion Apartments dedykowany rabat 10% na usługi Tours of Gdańsk!