Close

Odkryj Zamek Krzyżacki w Malborku, jeden z największych zabytków w Polsce, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznaj historię Zakonu Krzyżackiego i zwiedź jeden z największych gotyckich zamków na świecie.

Highlights:

-Odwiedź zamek w Malborku, największy ceglany zamek w Europie i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
-Zobacz jeden z najpiękniejszych i najbardziej znaczących zabytków w Polsce
-Poznaj historię Zakonu Krzyżackiego i życie w średniowieczu
-Podziwiaj wspaniałą biżuterię w Muzeum Bursztynu znajdującym się wewnątrz zamku
Podczas tej 5-godzinnej wycieczki wykwalifikowany przewodnik podzieli się z Tobą najciekawszymi historiami związanymi z zamkiem w Malborku. Wycieczka obejmuje zwiedzanie XIV-wiecznego Pałacu Wielkiego Mistrza, który swego czasu był rezydencją tzw. Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego, wizytę w Kościele Mariackim na Zamku Wysokim, oglądanie różnych stałych i czasowych ekspozycji zamku, takich jak kolekcja broni, zbroi, sztandarów i ogromne Muzeum Bursztynu na Zamku Średnim.
W 1274 roku, ponad 40 lat po podbojach pruskich, Zakon Krzyżacki rozpoczął budowę zamku w Malborku. Stał się on stopniowo najważniejszą budowlą dla Krzyżaków - był siedzibą mistrza krzyżackiego, a tym samym stolicą całego państwa krzyżackiego.
Zamek w Malborku, pięknie położony nad rzeką Nogat, uważany jest obecnie za największy zamek gotycki w Europie i przykład średniowiecznej architektury obronnej. W 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO i jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej znaczących zabytków w Polsce.

Czas: 5 godz.

Co jest zawarte:

Muzeum prywatny przewodnik
Transport z prywatnym kierowcą
Bilety wstępu do zamku w Malborku
Opłaty parkingowe
Dobrze wiedzieć:

Odbiór z hotelu w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Proszę wskazać miejsce spotkania.
Dzieci do lat 7 za darmo (prosimy o informację o dzieciach)
Prosimy o wybranie języka wycieczki podczas rezerwacji.
Odjazd: od 09:00 do 12:00 (zalecana 9:30)

Specjalnie dla gości Lion Apartments dedykowany rabat 10% na usługi Tours of Gdańsk!